Newsy Z Fejsa

Solar – Final Call (prod. APMG)

Solar – Final Call (prod. APMG)

Informacja Od:
Źródło by Solar

Data Utworzenia: 2019-09-16 22:10:48

Robienie tej płyty to była długa, kręta podróż – podróż przez samego siebie i podróż przez świat. Klip do Final Call to wspomnienie z Filipin, kraju który mnie zmienił na zawsze.

Obok najpiękniejszych widoków, jakie w życiu widziałem, zobaczyłem też najczystsze zło. Obok rajskich plaż, widoków, jak z tapety Windowsa, pięknych kobiet skrajne ubóstwo. Odwiedziłem bezdomnych, wychudzonych, szczerbatych ludzi, poczułem wilgoć i smród slumsów, przeszedłem ich ulicami, mijałem cmentarze, na których mieszkali, poznałem historie chorób, których nigdy się nie leczy, głodu, biedy i kobiet wydłubujących prętem dzieci. Moim przewodnikiem był najpierw @wojciech.tochaman, a później już osobiście bohater jego książki, który zaprosił nas do swojego okazałego, wyścielonego marmurem domu pośród slumsów. Gość był bandytą, który zarabiał na takich jak my, pod płaszczykiem działalności charytatywnej. Bandytą takiej rangi, że był w stanie żerować na ludziach chorych, głodnych i bezdomnych i pakować to w spełnianie marzeń.

Rok później przejechałem przez Amerykę Środkową, przez pięć krajów z najwyższym wskaźnikiem zabójstw na świecie, gdzie człowieka z shotgunem spotyka się częściej niż z psem. Spałem w namiocie na wulkanie, na którego szczycie oglądałem wschód słońca patrząc na tryskającą lawę.

To wszystko brzmi patetycznie, ale nie potrafię na ten moment lepiej ubrać tego w słowa, dużo lepiej poszło mi na płycie.
Przywiozłem z tego głównie jeden wniosek – im więcej wiesz tym mniej wiesz. A ta piosenka, płyta i codzienne problemy są niczym przy ogromie tego co nas otacza. Miłego wieczoru.

Tags

Powiązane artykuły

5 Komentarze

  1. Najbardziej niedoceniony raper Polski, wiem ze material bedzie zlotem, niezaleznie od sprzedazy

Back to top button
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker