Newsy Z Fejsa

O tym, że sukces naszych przyjaciół z Ła…

O tym, że sukces naszych przyjaciół z Ła…

Informacja Od:
Źródło by Jah Love Soundsystem

Data Utworzenia: 2018-05-30 15:23:57

O tym, że sukces naszych przyjaciół z Łapy precz od ul. Dąbrowszczaków / Stowarzyszenie Ochotnicy Wolności jest blisko, informowaliśmy już w poniedziałek.
Dziś sąd przywrócił nazwę ulicy Dąbrowszczaków na mapę Warszawy!
Wielkie gratulacje dla ekipy i szacunek za konsekwentne działania!
#nopasaran


ULICA DĄBROWSZCZAKÓW WRACA NA MAPĘ WARSZAWY!

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie właśnie ogłosił wyrok ws. skargi na zarządzenie Wojewody Mazowieckiego usuwające upamiętnienie Dąbrowszczaków z warszawskiej przestrzeni publicznej. Decyzja wojewody została uchylona, a patronat polskich interbrygadzistów i interbrygadzistek przywrócony!

Dzisiejsza decyzja to ogromny sukces i wielki zwrot w naszej trwającej już od niemal trzech lat kampanii. To triumf prawdy historycznej nad IPN-owskimi manipulacjami i próbami zadekretowania “jedynej słusznej” narracji. To zwycięstwo gwarantowanych konstytucyjnie praw samorządów do samostanowienia nad modelem odgórnego narzucania decyzji przez wojewodę. To sukces oddolnej mobilizacji i stanowczych działań na rzecz zachowania nazwy ulicy Dąbrowszczaków w Warszawie.

Dziękujemy wszystkim wspierającym naszą inicjatywę – bez Was ten sukces nie byłby możliwy.

To nie koniec walki o przywrócenie patronatu Dąbrowszczaków nad praską ulicą. Wyrok nie jest prawomocny i prawdopodobnie wojewoda złoży od niego odwołanie. Mamy nadzieję, że dzisiejsze orzeczenie zostanie utrzymane i tabliczki z właściwą nazwą ulicy już niebawem wrócą na swoje miejsce. Oczywiście będziemy dalej monitorować sprawę i informować o dalszych rozstrzygnięciach.

Tymczasem zachęcamy do śledzenia naszych innych działań, które jako Stowarzyszenie Ochotnicy Wolności podejmujemy na rzecz odkrywania i upowszechniania wiedzy o polskich bohaterkach i bohaterach walki z faszyzmem podczas hiszpańskiej wojny domowej.

Łapy precz od ul. Dąbrowszczaków!

Tags

Powiązane artykuły

Back to top button
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker