Polski Hip Hop

L.U.C – PRZYJACIELE MOI – FEAT. IRENA JAROCKA

L.U.C – PRZYJACIELE MOI – FEAT. IRENA JAROCKA

L.U.C postanowił do swoich tekstów wpleść fragmenty ważnych dla siebie piosenek z lat 70-tych i 80-tych. Tak powstał wyjątkowo pracochłonny ze względu na liczne zgody i licencje projekt, który może stać się sposobem na przedłużenie życia wartościowej spuścizny polskiej piosenki. Płytę zapowiada singiel “W związku z tym”.

Mocnym ładunkiem energetycznym nowego albumu L.U.C.a są refreny, które śpiewali kilka dekad temu Irena Jarocka, Halina Frąckowiak, Magda Umer, Krystyna Prońko czy Stanisław Sojka. Wszyscy zaproszeni artyści wyrazili zgodę na wzięcie udziału w projekcie. Dzięki połączeniu nowych tekstów ze starszymi, udało się spoić ze sobą dwa pokolenia polskiej piosenki.

„Kluczem doboru wybranych fragmentów piosenek nie była ich popularność. Zdecydowałem się na te, które są dla mnie bardzo ważne, często wiążą się z pięknymi wspomnieniami z dzieciństwa takimi jak szybka kolacja i powrót na podwórko do swojej bandy. Wróciłem do tych melodii z sentymentu, poszukując w nich neutralności wspomnień i siły do tego, żeby stawić czoła czarnej serii zdarzeń” – mówi L.U.C.

To nadzwyczaj pracochłonny projekt, który wymagał zdobycia zgody dziesiątek autorów, wykonawców i producentów a niejednokrotnie także ich spadkobierców znajdujących się poza krajem. – wspomina L.U.C.
Dotychczas na rynku nie ma zbyt wiele płyt remixujących historię polskiej piosenki, ponieważ łączy się to z dużym wyzwaniem prawnym i biurokratycznym. Niemniej jednak warto to robić, choćby po to, by zainteresować kolejne pokolenia rewelacyjnymi aranżami i kompozycjami zdolnych i tak ważnych dla polskiej kultury twórców.
#LUC

Odsłon:18113 Like: 269 Dislike: 4

Materiał Video Od: L.U.C.Stream

L.U.C,luc,przyjaciele,przyjaciele moi,reflekcje,refleksje,przyjaźń,irena jarocka,jarocka,zacharewicz


Źródło materiału by L.U.C.Stream
Data Utworzenia: 2016-05-29 18:03:03

Tags

Powiązane artykuły

18 Komentarze

  1. LUCu jesteś niesamowity, każdy Twój utwór ma swoją magię. Stary weź nigdy nie umieraj, świat stałby się wtedy wypełniony smutnymi dźwiękami bez większego sensu … Naprawdę wielki szacunek od mojej skromnej postaci za całokształt Twojej działalności artystycznej !!

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker