Polski Hip Hop

donGURALesko – Msza za miasto Arras (prod. Magiera) #URKMSWDWAAWJIM

donGURALesko – Msza za miasto Arras (prod. Magiera) #URKMSWDWAAWJIM

Zamów album „Utwory rapowane…” na http://szpadyzor.pl/go/utworyrapowane/
Więcej teledysków: https://www.youtube.com/playlist?list=PLA484E0F2CAF90102

Kilka lat temu, wybrałem się na monodram Janusza Gajosa „Msza za miasto Arras” na podstawie książki Andrzeja Szczypiorskiego. Wizyta ta zasiała ziarno które po latach wykiełkowało w ten jakże aktualny obecnie utwór.

Słuchaj albumu w serwisach streamingowych: https://shpady.lnk.to/URKMSWDWAAWJIM
Tekst utworu: https://genius.com/Donguralesko-msza-za-miasto-arras-lyrics

Autor tekstu: donGURALesko
Autor muzyki: Magiera
ISRC: PLH511200705

Video:
Zmiana Planszy

Scenariusz:
Adam Bocheński
donGURALesko

Montaż i reżyseria:
Adam Bocheński

Operator:
Piotr Krupa
Adam Bocheński

Wystąpili:
donGURALesko
Mariusz „Popping Mario” Lubawy
Nicole Hoff
Oskar Szymkowski
Marta Kamińska
Laura Wardęska
Monika Stelmaszyk
Natalia Prentka
Magdalena Ornatowska
Justyna Wasilewska-Szymczak
Ada Łachowska
Magda Traciłowska
Monika Dorna
Melissa Piechowiak
Julianna Wojciechowska
Alicja Michalak
Wiktoria Kowalczyk
Agata Blandzi
Pola Remplewicz
Zuzanna Zawadzka

Choreografia:
Łukasz Kukulski
Mariusz „Popping Mario” Lubawy

Współpraca kostiumograficzna:
Liza Wójcik

Podziękowania:
Szkoła tańca „Czeba się wyluzować”
TAMA
Kasia Preiss
Thomas Nikolajević
Eryk Kozłowski
Arleta Zielińska
Arius Saliba
LEVEL – circle of fashion
Michał 'Baribal’ Kaźmierczak

https://www.facebook.com/djdziadzior/
https://www.instagram.com/djdziadzior/

#UtworyRapowane #URKMSWDWAAWJIM

Odsłon:83314 Like: 4866 Dislike: 217

Materiał Video Od: donGURALesko

donguralesko,gural,djdziadzior,dziadzior,dziadziortv,szpadyzor,records,msza za miasto arras,utwory rapowane których można słuchać w domu w aucie albo w jakimś innym miejscu,dystopia


Źródło materiału by donGURALesko
Data Utworzenia: 2021-10-05 13:44:52

Tags

Powiązane artykuły

39 Komentarze

  1. Jak w prosty sposób pokazać co się odpierdala w pl ? Shit który powinien każdy wysłuchać i się zastanowić ! Sztos Gural ! Peace and love !

  2. Na tych zamkniętych osiedlach świat wygląda inaczej… Pieniądze zaślepiają. Przeprowadź się w biedne osiedle z cyganami i zaraz zaczniesz śpiewać inaczej.

  3. "Kilka lat temu, wybrałem się na monodram Janusza Gajosa "Msza za miasto Arras" na podstawie książki Andrzeja Szczypiorskiego. Wizyta ta zasiała ziarno które po latach wykiełkowało w ten jakże aktualny obecnie utwór. "
    I to się nazywa, do wuja Hacława, artyzm. Konwertowanie czy reinterpretacja sztuki w inną jej formę/wariację, stanowią ESSENCJĘ (71!) najwspanialszej subkultury w dziejach ludzkości (to fakt, nie opinia), na którą "świat mówi HIP-HOP".
    71 SALUT.

  4. Oo kochany powiem Ci to mi otworzyło głowę. Miło usłyszeć coś wartościowego trzymaj się proszę z dala od tych idiotow z branży bo idzie Nowa Ziemia. Żyj w zgodzie z sobą i bądź spokojny. Trzym się bratku

  5. Czytam tu komentarze, że to krytyka obecnej władzy… Obecna władza to tylko emanacja tego polskiego kołtuna, który nad Wisłą jest obecny od lat. Skąd, myślicie, rozbiory? Skąd waśnie z sąsiadami? Skąd antysemityzm, ksenofobia, fałszywa kościólkowość? Skąd ciągłe narzekanie, hipokryzja, szukanie winnych i mentalne lenistwo? To jest właśnie o tym skurwiałym mentalu, który akurat od 6 lat jest u władzy i aktualnie w pełnej krasie można go zaobserwować na granicy polsko-białoruskiej. A niektórzy niech dalej pierdolą o lewactwie i "walczo z komuno", podczas gdy sytuacja w kraju rozgrywana jest z m.in. Moskwy przy waszym aktywnym uczestnictwie. Wiem, że zagląda tutaj sporo młodych osób – edukujcie się, organizujcie życie obywatelskie, żyjcie mądrze, empatycznie, stabilnie dla planety i jej mieszkańców. Trzeba zgolić ten mentalny wąs fałszywej pobożności, haseł-wydmuszek o patriotyzmie, katolicyzmie, to całe zakłamanie i paranoiczne fobie zwalczyć sercem, otwartością i mądrością. Millennialsi pójdą z Wami pod jednym sztandarem 🙂 Jeśli my tego kraju nie odbierzemy z rąk tych dziadersów, faryzeuszy, kleru, najebanych wąsaczy ze strzelbami, kłamców w garniturach, propagandystów i wszystkich tych, którzy ciągną ten kraj w przepaść, to po nas naprawdę nie będzie tu już nic, co kogokolwiek w tym kraju by zatrzymało…

  6. Hmm ciekawa interpretacja…szukanie winnych ale w dzisiejszej sytuacji to zamiast Żydów to hasło "niezaszczepiony" wywołuje nienawiść u ludzi… Bo ludziom łatwiej jest nienawidzic i wpadać skrajne emocje niżeli podać swoje myślenie w wątpliwość. W mojej interpretacji takie jest przesłanie powieści Szczypiorskiego.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker