Polski Hip Hop

Young Leosia #hot16challenge2 prod.Borucci

Young Leosia #hot16challenge2 prod.Borucci

Young Leosia to moja DJ którą możecie znać z tras koncertowych. Nie jest raperem tylko słodziakiem więc wyślijcie jej miłość !
https://www.instagram.com/youngleosia/?hl=pl

https://www.siepomaga.pl/hot16challenge

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka – “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z Koronawirusem. Zbiórka dostępna jest pod adresem: http://siepomaga.pl/hot16challenge. Całą akcję można śledzić na stronie http://hot16challenge.network

Hot16challenge is an initiative for rappers and singers. Idea of the action is to record one verse including 16 bars, publish it and then nominate four more artists who have 72 hours to reply. Main goal of Hot16challenge is to activate as many artists as possible and to mobilize firstly hip-hop industry, then hopefully whole music industry to help fight COVID-19 by music.
Hot16challenge participants and their fans as well can donate to link or any charity campaign in fight with coronavirus.

Six years ago, #hot16challenge went viral as an artist-to-artist movement. Now we’re launching a sequel, but with a charitable twist and going worldwide.

Official Site: http://hot16challenge.network

_____________________________________
Rap: Young Leosia
Produkcja: Borucci
Mix/master: Janusz Walczuk
Video: @God.wifi

Odsłon:105496 Like: 14579 Dislike: 253

Materiał Video Od: Żabson To ZiomalŹródło materiału by Żabson To Ziomal
Data Utworzenia: 2020-05-10 11:32:48

Tags

Powiązane artykuły

23 Komentarze

Back to top button
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker