Polski Hip Hop

Ptaki Drapieżne – Na Ziemi Człowiek Sam #HypeArena

Ptaki Drapieżne – Na Ziemi Człowiek Sam #HypeArena

Zamów płytę:
Galeria na FB:
Golden na FB: https://goo.gl/nQh8Kc
DA na FB: https://www.facebook.com/DISTRICTAREAPL
SSG na FB: https://goo.gl/sY6wE3

Ten utwór zapoczątkował projekt „Ptaki Drapieżne” lubelskiego duetu Qba Galeria i Golden Złote Twarze. Mowa o „Na ziemi człowiek sam”, który porusza dość ważki temat wykorzystywania niegdyś religii przez różne systemy. Pod pozorem scalenia narodów chodziło jedynie o przejęcie kontroli nad społeczeństwem.

– Mimo jazgotu różnych religii i używania jej przez różne systemy do ciemiężenia ludzi i wmawiania im różnych rzeczy, tak naprawdę jesteśmy zdani sami na siebie. Na własne percepcje i własne umysły czyli to jak to wszystko odbieramy, jak cedzimy napływające do nas informacje – mówi Qba Galeria. Razem z Goldenem Złote Twarze stworzył projekt „Ptaki Drapieżne”

„Ptaki Drapieżne” to projekt mocno artystyczny, przejawiający się w absolutnie nieoczywistych metaforach i niepowtarzalnych klimatycznych bitach. To album, który zmusi Cię do myślenia i wprowadzi w zupełnie inny wymiar odczuwania emocji. To podróż przez świat wyzwań z jakimi mierzy się człowiek.

Każdy z sześciu utworów to oddzielna historia pełna wielu nawiązań m.in. do twórczości Zdzisława Beksińskiego, walki z alkoholizmem czy Dakhmy (wieży milczenia), na której wyznawcy Zaratustry, zwłoki bliskich wystawiali na żer ptakom.

Ptaki Drapieżne to duet, w skład którego wchodzą lubelski raper Qba galeria oraz Golden Złote Twarze. Galeria to pierwotnie skład z Lublina powstały w 2000 roku, który składał się z trzech osób. obecnie, po dużej przemianie życiowej i duchowej, pod ta nazwą ukrywa się Qba Galeria. Golden, to 1/2 duetu producenckiego Złote Twarze, który już raz podbił Polskę swoimi produkcjami. Obecnie tworzy solowe produkcje oraz współpracuje z Galerią.

Album: Ptaki Drapieżne
Artist: Ptaki Drapieżne
Title: Na Ziemi Człowiek Sam
Lyrics: Qba Galeria
Producer: Golden Złote Twarze
Acoustic guitar – Paweł Pawlak
Strings – Roksana Grobelna
Mix/mastering: Oer / 21 Music Studio
Label: DistrictAREA
Support: SSG

Odsłon:26536 Like: 523 Dislike: 14

Materiał Video Od: smokestorygroup

ptaki drapieżne,galeria lbn,galeria lublin,golden złote twarze,golden,złote twarze,golden faces,eldo,rottenberg,małpa,ssg,smokestory,districtarena,hypearena


Źródło materiału by smokestorygroup
Data Utworzenia: 2017-03-16 13:59:06

Tags

Related Articles

23 Comments

  1. Kolejna pomocna dłoń w muzyce! Podkład Kocur ! Tekst… brak słów! Przelewanie na papier takich myśli,cuda-jestem pod wielkim wrażeniem.

  2. Nie znam gościa, wpadłem na jego twórczość przypadkiem i się nie zawiodłem. Ciekawy wokal, piękne podkłady muzyczne połączone z tekstem nad którym trzeba pomysleć robi wrażenie. Krótko mówiąc poezja !

  3. Trochę oldschool, ale wieje nowością w tym zalewie trapowych bitów oraz autotune aż łezka się w oku kręci słysząc prawdziwą twórczość. Bardzo prawdopodobne, że nie będzie dużego hałasu wokół tego składu, ale tak czy siak ciary, jestem za i trzymam mocno kciuki aby ta płyta odniosła sukces, chwyta za serce tak muzyka jak słowa.

  4. To jest jedna z lepszych rzeczy, które usłyszałem od jakichś paru lat, ta szczerość, emocje i mądrość! :O!!!!!!

  5. Rozpierdol to za mało. 🙂 Chłopaki przeszliście samych siebie 🙂 To diament najczystszej postaci 🙂 <3 <3 <3 Kuba dobrze , że wróciłeś 😉

  6. Kawałek w bicie to Alina Orlova – Golubi z filmu "Zaklęty w Smoka/ On Drakon". Widziałam go z miesiąc temu ścieżka dźwiękowa jak i sam film jest bardzo klimatyczna, magiczna. ?

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker