Newsy Z Fejsa

PRO8L3M – Zadzwoń do mnie

PRO8L3M – Zadzwoń do mnie

Informacja Od:
Źródło by PRO8L3M

Data Utworzenia: 2020-03-27 19:35:43


Nam to w ogóle nie przeszkadza… w ogóle ✌️

Romansowało się tu i tam, a że nam pewne rzeczy w ogóle nie przeszkadzają to bywały i takie akcje. Na graty co prawda jeszcze nie trafiłem, więc wszystko przede mną 😉
Gdy tylko usłyszałem wokal Pani Marleny od razu wiedziałem, którą historię chcę tu położyć. Najpierw wymyśliłem refren, który finalnie wjechał na zakończenie numeru. Napisałem i testowo nagrałem prewkę, która była dłuższa i zawierała sporo zbędnych szczegółów, więc potem po prostu okroiłem ją pozostawiając mięso. Wysokich kwalifikacji i kompetencji popartych przygotowaniem praktycznym życzę wszystkim.

Ideą Art Brut 1 i Art Brut 2 nigdy nie było samplowanie polskich wokali, a po prostu polskiej muzyki minionych dekad. Co nie oznacza, że jak nie trafiliśmy na jakieś perełki przy jednym lub drugim materiale, to nie kusiło żeby je wykorzystać. ‘Zadzwoń do mnie’ to oryginalnie numer Marleny Drozdowskiej. Szczególnie nasi młodsi słuchacze mogą nie kojarzyć tej postaci, ale większość z Was powinna kojarzyć głos, bowiem pojawił się w jednym z najbardziej znanych polskich numerów lat 90 – “Mydełku Fa”. Numer jest powstałą w 1991 parodią discopolo nagraną przez Marlenę Drozdowską i Marka Kondrata. Napisał go natomiast Andrzej Korzyński, o którym pisaliśmy przy okazji kawałka “Na rympał”. I mimo parodiowego charakteru był dużym przebojem wśród miłośników gatunku 😉🏁 Wracając do naszego numeru – sampel wyleciał spod drugiej części zwrotki i refrenu na końcu. Poza ‘Zadzwoń do mnie’ w bicie kilka sampli wokalizowych i syncik oraz w przeciwieństwie do wspomnianych retro-future klimatów trapowa podziałka.

Ten i inne numery możecie usłyszeć już nie tylko na specjalnie przygotowanej przez nas playliście na Spotify, ale także na TIDAL: https://bit.ly/3arxDE6

Tags

Powiązane artykuły

34 Komentarze

  1. Mój kumpel Damian od około 3 tygodni ora mi głowę tekstem “zielony elmex, lufa i buch na stres” ale mi to w ogóle nie przeszkadza. W ogóle!

  2. Agnieszka eeeee, mi to w ogóle nie przeszkadza, w ogóle

  3. Szkoda że jednej zwrotki jeszcze nie było 😀😀😀bit i tekst przekozak 😀😀😀

  4. Telepałem się jak zelmer więc wziąłem fervex 🔥🔥<3

  5. To jest niesamowite jak bardzo „siada” mi każda wasza nuta 💪🏼 wielkie dzięki 👋🏼

  6. robiłam właśnie porządki w domu i znalazłam taką oto kasetę 🙃

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker