Polski Hip Hop

Mezo x Tabb x Duże Pe – Futbol 2024

Mezo x Tabb x Duże Pe – Futbol 2024

POLSKA DO BOJU!

Muzyka: Bartosz 'Tabb’ Zielony
Słowa: Jacek 'Mezo’ Mejer, Marcin 'Duże Pe’ Matuszewski

***

Piłka jest jedna a bramki są dwie…

Pierwszy „Futbol” nagraliśmy w 2003 roku – czyli 21 lat temu. Zrobiliśmy to z czystej zajawki – bo stojąc u progu 'kariery rapera’ obaj byliśmy równoczesnie fanatykami wędka… wróć, futbolu 😉 Do tego jeden z nas (Mezo) chwilę wcześniej skończył kompletną juniorską karierę w Lechu Poznań, drugi zaś (Duże Pe) w wieku 21 lat właśnie doprowadził do swojego pierwszego transferu zawodnika do klubu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

A „Futbol”? Mimo braku klipu i nieobecności na jakimkolwiek albumie stał się swego rodzaju hitem, przewijającym się w muzyczno-piłkarskim konekście jeszcze przez długie lata.

Teraz przewińmy szybko taśmę w przód do 2024 roku. Ostatni z piłkarskich bohaterów oryginalnego „Futbolu” skończyl właśnie boiskową karierę. Jeden z nas (Duże Pe) częściej działa dziś jako agent piłkarski niż jako raper – i ma na koncie m. in. poprowadzenie polskich odcinków kariery Igora Angulo i Daniego Ramireza. Drugi (Mezo) wspiął się w kraju na szczyty muzycznej popularności, płacąc za to jednak słoną cenę w postaci hejtu rapowego światka.

Żadnemu z nas nie minęła jednak przez te wszystkie lata ani zajawka na rymowanie, ani zajawka na futbol. Kiedy więc wspólny znajomy niespodziewanie rzucił w eter pytanie: „Ej, a dlaczego nie nagracie nowej wersji 'Futbolu’ z nazwiskami współczesnych piłkarzy?” – wystarczyło kilka telefonów, trzy dni zdalnej pracy w Warszawie i w Poznaniu – i ze studia Tabba wyjechał „Futbol 2024”.

…wciąż dokonujemy zmian w tej grze!

***

Odsłon:28259 Like: 2121 Dislike:

Materiał Video Od: SBM

sb,maffija,sbmaffija,sbm


Źródło materiału by SBM
Data Utworzenia: 2024-06-16 11:59:14

Tags

Related Articles

22 Comments

  1. Mezo technicznie zawsze był dobry. Po prostu trafił na ch*jowe czasy w rapie, jego pokolenie miało (i większość do dzisiaj ma) kij w dupie i jeżeli nawinąłeś pod coś innego niż bumbap to zaraz było że „hiphopolo”. Do dzisiaj w komentarzach pod numerami współczesnych raperów pojawiają sie niedobitki co dalej mają łeb zamknięty na paktofonice. Z resztą każdy pamięta jak najebany PIH wyszedł na scene do Quebo z „TO NIE JEZD HIB HOB!” A kilka minut wcześniej zbijał z nim pione. Można powiedzieć że to było symboliczne zakończenie i samozaoranie „starego pokolenia” z kijem w dupie. A to jak Quebo go zdissował nie robiąc dissa tylko nagrywając z KRS’em to było mistrzostwo świata🥲

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker