POLSKI HIP HOP

L.U.C. & REBEL BABEL BIG BANG – Beethoven Symphony No. 9 Acoustic RMX – GRUDZIADZ

L.U.C. & REBEL BABEL BIG BANG – Beethoven Symphony No. 9 Acoustic RMX – GRUDZIADZ

subscribe LUCfilms
www.rebelbabel.com
www.eluce.pl

Prawie 300 muzyków z zaskoczenia wykonało w Grudziądzu hip-hopową aranżację L.U.C. “Ody do Radości” Beethovena, posyłając z Polski w świat dźwięki dialogu i porozumienia w ramach 30-lecia pokojowej rewolucji w Polsce.

Almost 300 musicians by surprise performed in Grudziądz L.U.C. remix of Beethoven’s 9th symphony ‚Odes to Joy’, sending from Poland into the world sounds of dialogue and understanding as part of the 30th anniversary of the peaceful revolution in Poland.

Okazją do wielkiego muzycznego performansu Rebel Babel Big Bang było Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbywa się od 1 do 8 czerwca w największych miastach regionu. To już kolejny raz, gdy organizowane są tam koncerty, na których w ramach projektu Rebel Babel Ensemble zawodowi muzycy i soliści spotykają się z młodzieżą i seniorami z wielu lokalnych orkiestr.

Tegoroczny repertuar nie był przypadkowy – w Grudziądzu zabrzmiała bowiem IX symfoniaLudwiga van Beethovena, znana przede wszystkim dzięki finałowej kantacie do słów „Ody do radości”, będącej hymnem Unii Europejskiej. Muzycy w ten sposób nawiązali do wyborów 4 czerwca 1989, które były początkiem demokratycznych zmian w Polsce, a także 15 rocznicę wstąpienia Polski do UE.

Od kilku lat dzięki woj. Kujawsko-Pomorskiemu realizujemy ten szalony muzyczny happaning. Rebel Babel to projekt podkreślający wartości i potrzeby dialogu, wspólnoty, empatii, pozytywnej energii i porozumienia. 4 czerwca jest dla nas bardzo ważną datą, którą chcieliśmy uczcić muzyką – mówi L.U.C.

Artykuł wbudowana reklama nr 2

“Bez wątpienia te wydarzenia wpłynęły na to, jak dziś wygląda nasz kraj i region” – podkreśla marszałek województwa, Piotr Całbecki. “Wszystko to, co zadziało się w kolejnych dekadach: intensywny rozwój gospodarczy, udana integracja z Europą i otwarte, nowoczesne społeczeństwo, nie byłoby możliwe bez demokratycznych przemian sprzed 30 lat. Na Kujawach i Pomorzu świętujemy wolność każdego dnia” – dodaje marszałek.

Pod nazwą Rebel Babel kryje się nieograniczona orkiestra grająca pod batutą kompozytora i producenta Łukasza L.U.C. Rostkowskiego dla dialogu, miłości i uśmiechu. W projekcie do tej pory wzięło udział ponad 10 tysięcy muzyków z 15 krajów, co czyni go jednym z największych zespołów w Europie.

Wystąpili
L.U.C
Rebel Babel Commanders
Powiatowa Orkiestra z Chełmży
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kujawia z Koronowa
Gąsawska Orkiestra Dęta Pałuki
Orkiestra Reprezentacyjna Powiatu Lipnowskiego
Orkiestr Dęta Gminy Zławieś Wielka
Orkiestra Dęta Parafialno-Strażacka ze Świedziebni
Aalle Band – Orkiestra Pakość
Orkiestra Dęta OSP Strzelno
Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim
Mogielińska Orkiestra Dęta

Produkcja
Joanna Gul
Janek Świerkowski
Infomedia.pl
Bartek Andruszewski
Aranżacja – L.U.C. & Paweł Hulisz
Specjalne podziękowania dla Woj. Kujawsko Pomorskiego i Klasteru Brewstera

Odsłon:37 Like: 6 Dislike: 0

Materiał Video Od: L.U.C.Films

l.u.c,l.u.c.,rebelbabel,ensemble,beethoven,odadoradosci,odetojoy,classical,hiphop,folk,worldmusic,bigbang,orkiestry,marchingbands


Źródło materiału by L.U.C.Films
Data Utworzenia: 2019-06-03 23:14:55

Tags

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
%d bloggers like this: