Polski Hip Hop

Slums Attack – Pustka

Materiał Video Od: Pejaslumsattack


Źródło materiału by Pejaslumsattack
Data Utworzenia: 2018-03-21 16:39:07


Wydana w 1997 roku nakładem wytwórni RRX płyta „Zwykła codzienność” wraca na wydawniczy rynek.

Po 15 letniej nieobecności płyty „Zwykła codzienność” na sklepowych półkach Peja wraz z Fonografiką przywracają tytuł do życia. Zawierający 17 utworów krążek poddany został remasterowi a cover okładki odtworzony zgodnie z oryginałem (plus kilka zmian jak, dodatkowe zdjęcia, oraz poszerzone kredyty). Na płycie znany wszystkim fanom rapu z lat 90-tych utwór „Czas przemija”, który doczekał się klipu i promował wydawnictwo również w mediach publicznych (premiera teledysku miała miejsce w TVP 2 w programie „Clipol”).

Na płycie ostry i surowy styl Rycha, bezkompromisowe teksty, nierzadko zawierający brutalny przekaz jeżyckich ulic. Płyta doczekała się klasyka w postaci utworu „Trudny dzieciak”. Inne bardziej znane utwory to: „Mordercy”, „Godzina śmierci” i „Nie zabijaj”. Muzyka w całości inspirowana rapem z Zachodniego Wybrzeża (West Cost) początku lat 90-tych, co predysponuje krążek do nadania mu pionierskiego statusu. To pierwsza taka płyta w Polsce na długo przed zaadaptowaniem tego typu brzmień przez innych wykonawców rodzimej sceny. Na płycie kilku gości: Grzechu („Królowie rytmu”) oraz Born Juices („Bogactwo, sława i wspaniała, zabawa”, „Robić się nie chce tylko szpanować”).

Nie zabrakło też dj’skich popisów, za które odpowiedzialny jest DJ. Crazy („Bonus scratch”). To ostatnie wydawnictwo, na którym wraz z Peją pod szyldem Slums Attack udzielił się Iceman. Drogi obu wykonawców rozeszły się jeszcze przed dokończeniem miksu płyty w poznańskim studiu Hellenic. Jeśli chcesz przypomnieć sobie czasy, w których zapoznawałeś się z polskim rapem i był to rap Peji na pewno chętnie wrócisz do tych wspomnień za sprawą tego wydawnictwa.

Tracklista:

01.Live Introduction
02. Królowie rytmu feat. Grzechu
03. Nie zabijaj
04. Mordercy
05. Godzina śmierci
06. Trudny dzieciak
07. Interesy
08. Bonus scratch feat. DJ. Crazy
09. Bogactwo, sława i wspaniała zabawa feat. Born Juices
10. Raz się jest na dnie… (Pener)
11. „Robić się nie chce tylko szpanować” feat. Born Juices
12. Pustka
13. Staszica Story 2 (Jeżycki świat)
14. Zwykła codzienność
15. Czas przemija
16. Seksualne żądze
17. Rap, sex & drugz (live version) Nagranie zarejestrowano podczas koncertu Ice T (Marlboro Rock In Sopot 1995)

https://www.facebook.com/PejaSlumsAttack
https://instagram.com/pejaslumsattack

https://www.pejaslumsattack.com
https://rpsklasyka.com

Tags

Related Articles

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker