Newsy Z Fejsa

Już w najbliższą sobotę prawdziwy wetera…

Już w najbliższą sobotę prawdziwy wetera…

Informacja Od:
Źródło by Jah Love Soundsystem

Data Utworzenia: 2018-09-25 12:42:42

Już w najbliższą sobotę prawdziwy weteran soundsystemowej sceny! Numerów z jego wokalnym udziałem nie brakuje w kolekcji chyba żadnego dubowego selektora, a numerów “Farover” czy “Roar like a lion” chyba nie trzeba nikomu przedstawiać! Idren Natutal już za 4 dni podczas Jah Love Soundsystem 9th Earthstrong Bash!
Nah miss it! ????????

IDREN NATURAL [UK] (Higher Regions Records)

Urodzony i wychowany w środkowej Anglii, Idren Natural pochodzi z kultury soundsytemowej z końca lat 70 i początku lat 80. Podczas ostatniej dekady ubiegłego wieku, muzyka dub i roots zaczęły zdobywać popularność w Wielkiej Brytanii. Właśnie wtedy Idren Natural zaczął promować muzykę i sztukę związaną z ruchem Rastafarai. Zapoczątkowało to także granie rootsowo-dubowych sesji w lokalnym West Indian Centre w Leeds.
Idren Natural pierwszy numer nagrywał z Jacobem Naphatali & Reuben Unitone w Bedford. Stworzyli oni kawałek HIGHEST REGION, który był zremiksowany przez Dread & Fred oraz wydany na LP/CD przez Jah Shaka Label. To doprowadziło do występów na żywo z Dread & Fred Ironworks Crew. W latach 90 pracował w Unity z wieloma innymi artystami z Roots Dub Studio takimi jak King Zion z Leeds, Dread Lion z Oldham i Lidj Incorporated.
Jego muzyczna przygoda nabrała rozmachu, gdy zaczął nagrania w wytwórniach z całego świata, takich jak King Shiloh, Munky Lee, Unity Sound czy Higher Regions, w których powstały takie topowe produkcje jak „Farover”, „Roar Like a Lion”, „Red Light”, „Green Herb” i wiele wiele innych. Łącznie Idren Natural nagrał ponad 50 utworów w tym 2 albumy z różnymi artystami z całego świata. Od 1997 roku przemierza Europę w ramach tras koncertowych, a utwory z jego udziałem są grane po dzień dzisiejszy przez większość soundsystemów z całego świata.
Jego najnowszy projekt, wydany jako LP, nosi nazwę „Satta On The Road” i jest realizowany we współpracy z Mighty Prophet’em w wydawnictwie Higher Regions.

Tags

Powiązane artykuły

Back to top button
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker