Mix Master Mike Dj Set | BREALTV

Mix Master Mike Dj Set | BREALTV

Informacja Od:
Źródło by Hip Hop Kemp – PL

Data Utworzenia: 2019-06-16 15:00:00

Kemp za równe 60 dni!

Dzisiejszy bohater odliczania urodził się 49 lat temu w San Francisco (Kalifornia). Mix Master Mike Official zyskał szerszy rozgłos po wygraniu w 1992 r. nowojorskich zawodów New Music Seminar/Supermen Inc. DJ Battle for World Supremacy, stając się pierwszym triumfatorem z Zachodniego Wybrzeża, w historii imprezy. W tym samym roku jego kolektyw turntablistyczny – Rock Steady DJs – zdobył mistrzowski tytuł na DMC World DJ Championships.
Mike dzięki temu, w zaledwie 365 dni, stał się jednym z najwybitniejszych DJ-ów w branży. Rok 1993 przyniósł kolejne zwycięstwo, tym razem w Mistrzostwach DMC, w duecie z DJ QBertem. Obaj wirtuozi gramofonów założyli następnie grupę The Invisibl Skratch Piklz, zapraszając do składu dodatkowo DJ'a Apollo.
Co ciekawe, po trzecim z rzędu zwycięstwie w Mistrzostwach Świata DMC, Mix Master Mike i DJ QBert zostali podobno poproszeni przez organizatorów zawodów, aby wycofali się z kolejnych rywalizacji celem uniknięcia monopolizacji tytułu. Stąd w 1995 roku, Mike i QBert zostali sędziami DMC Championships. Trzy lata później Mike wskoczył do składu Beastie Boys, zastępując DJ'a Hurricane'a.
MMM, poza produkcją własnych wydawnictw, wielokrotnie angażował się również w producencką pomoc innym DJ-om, podczas tworzenia battle breaków. Z jego udziałem powstała między innymi płyta Wave Twisters, autorstwa DJ QBerta.
Styl scratchowania Mike'a jest niepodrabialny, co wielokrotnie podkreślali jego koledzy po fachu. Jemu właśnie przypisuje się między innymi wymyślenie tzw. Tweak Scratch – scratchu wykonywanego poprzez poruszaniem płyty w przód i w tył, przy zatrzymanym silniku gramofonu. Bezwładny ruch talerza powoduje, że dźwięki wydobywane przez płytę zwalniają i obniżają tonację w nietypowy sposób. Mike jest również znany z oryginalnej techniki używania pedału wah-wah podczas gry – jest to jeden a najpopularniejszych efektów gitarowych. W maju 2012 roku Beastie Boys, wraz z naszym dzisiejszym bohaterem dnia, zostali wprowadzeni do Rock & Roll Hall of Fame, zaś w grudniu kolejnego roku Mix Master Mike został pierwszym turntablistą, który wystąpił dla The Kennedy Center Honors, w The John F. Kennedy Center for the Performing Arts wykonując, na cześć Herbie Hancocka, utwór „Rockit”. W 2018 roku Mike został wcielony do składu Cypress Hill.
W dorobku MMM znajdziecie 8 albumów, 8 EP-ek i 4 mixtape'y. Solowe występy Mix Master Mike’a to coś więcej niż zwykły DJ set czy live act… To show, oparte na najlepszej selekcji muzycznej takich gatunków jak rap, funk czy rock, okraszone niebywałym turntablistyczym skillem! Sprawdźcie sami, a już w sierpniu widzimy się w Festivalparku!