Polski Hip Hop

02. donGURALesko – ZANIM POWSTAŁ TOTEM (TOTEM LEŚNYCH LUDZI)

02. donGURALesko – ZANIM POWSTAŁ TOTEM (TOTEM LEŚNYCH LUDZI)

Zamów album donGURALesko – „Totem Leśnych Ludzi” w wersji fizycznej:

https://mymusicshop.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=totem&ssa_submit=

Zamów album donGURALesko – „Totem Leśnych Ludzi” w wersji cyfrowej:

iTunes:
Muzodajnia: http://www1.plus.pl/muzodajnia/main/album.html?albumId=505442&artistId=578069&t=Donguralesko%2BTotem+Lesnych+Ludzi
PlayTheMusic: http://www.playthemusic.pl/mp3/szukaj.html?query=Totem+Le%C5%9Bnych+Ludzi
Deezer:
Spotify: http://open.spotify.com/album/6z9k9sviK3hrtQWk5ze7RD

Odsłon:613954 Like: 2051 Dislike: 48

Materiał Video Od: donGURALesko

donguralesko,gural,totem,leśnych,ludzi,zanim,powstał,szpadyzor,records,dziadziortv,djdziadzior


Źródło materiału by donGURALesko
Data Utworzenia: 2011-08-01 10:33:10

Tags

Powiązane artykuły

48 Komentarze

 1. dokładnie ;P po co wysyłał Syna żeby nas zbawił skoro rzekomo jest miłosierny?
  Od razu powinien nam wybaczyć. Jezus wybaczył Judaszowi bez osądu więc czemu Bóg tak nie zrobi skoro jest Jego Synem/bądź jego częścią.

 2. Wszyscy jesteśmy częścią Boga. Jako że zna on w całości wszystko co stworzył i podtrzymuje wszystko co istnieje, inaczej rozpadłoby się w nicość, bo nikt by nie sprawował władzy nad rzeczywistością.

  Po co wysłał syna żeby nas zbawić? Bo właśnie jest miłosierny i jako że Chrystus jest Bogiem – Bóg oddał za nas życie ukazując swoje miłosierdzie.

  Nie oceniaj tak prosto Boga "nie sądź, bo będziesz sądzony" "to, co mądrością jest u ludzi, głupstwem jest u Boga"

 3. Chrystus wybaczył Judaszowi, ale najpierw go musiał osądzić, żeby mógł wybaczyć (logiczne) i prawdopodobnie Bóg wybaczy każdemu na sądzie ostatecznym, chyba że człowiek sam odrzuci jego wybaczenie – ale to jest tajemnica.

  Chrystus musiał oddać w miłosierdziu życie z jednego powodu – człowiek nie mógł grzeszyć przed zjedzeniem owocu z drzewa poznania dobra i zła, ale Szatan podpuścił człowieka wywołując w nim pokusę złamania zakazu, a konsekwencją sprzeciwienia się Bogi – grzechu – jest śmierć –

 4. Wiedząc o tym, Szatan w swej przebiegłości doprowadził do sytuacji, z której jak sądził nie ma wyjścia – człowiek za grzech musiał ponieść śmierć. Chrystus w swym miłosierdziu oddał życie, aby wybawić każdego od grzechu, a następnie jako Bóg pokonał śmierć zmartwychwstając – jednak przeszedł śmierć wybawiając ludzkość. Prawdopodobnie więc nikt nie trafi do morza ognia i siarki ku ostatecznemu zniszczeniu (piekło jest błędem w tłumaczeniu z pierwszego języka w jakim została spisana – greckiego)

 5. Błędne wnioski. Na większość tego o czym piszesz, nie można patrzeć wprost. Nawet Chrystus mówił "nie sądźcie, bo będziecie sądzeni". Ty wmawiasz sobie, że coś wiesz, gdy czegoś nie wiesz. Trzeba czytać między wierszami, uważać na swoje osądy. Patrząc na biblię, jest to JEDYNA książka, z której można spisać nieskończenie wiele ksiąg z wniosków. Z żadnej innej nie da się wnioskować nawet kilku książek. Dziwne, nie?

  Poza tym wpisz "cuda eucharystyczne" – krew, która nie rozkłada się od setek lat

 6. A co najmniej – omylny jest ten, kto twierdzi inaczej, niż że „bez Stwórcy prawdopodobnie nic nie miałoby możliwości powstać” – co na logikę jest oczywiste, a jedyne co, to to, że inaczej niż przez nią dowieść się tego nie da – co byłoby niewystarczającym właściwie dowodem, bo poznanym zmysłami, które nie są tak bezpośrednim dowodem, jak logika. Błędem jest więc szukanie „namacalnego” dowodu istnienia Boga – namacalnym dowodem jest logiczny wymóg jego istnienia.

 7. tak możne Guralowi zona pisze teksty , i Sokołowi marysia pisała jak się nie znali… przestań .. Ci co im pisz to nie są wybitnie lecz tragicznie..

 8. Tak opierając sie na nauce jasno stwierdzono, że połaczenie takanki ludzkiej i chleba jest niemozliwe a jednak idziemy.com.pl/wiara/cud-w-sokolce/, a nie pozostając przy kwestii cudow, przeprowadzono kiedyś eksperyment czy człowiek moze zyc bez wiary w ostatecznosci odpowiedz brzmi nie, napisz na priv to Ci opowiem jak chcesz ;p A tak wgl to moja wypowiedz nie ma racji bytu bo maksymalnie trafi do 1/100 osoby 😀

 9. Dla mnie cały ten utwór to majstersztyk, od słów po bit (który, wydaje mi się, jest wzorowany na "Good Morning" Kanye'go Westa)..
  Cały Totem wymiótł, ale ten kawałek to poezja.

 10. zaciągając się tym intro czuję się jak rdzenny mieszkaniec ziemi wciągający wiatr zwiastujący pewne zmiany , jak druid , który idzie na rytuał uprawiany z dziada pradziada , a może wreszcie jak polak patrzący na wiecznie istniejące skały na południu naszego ówczesnego kraju ?

 11. Nie wiem czy ktoś z Was zwrócił na to uwagę, ale Gural nawiązuje tutaj do wielu religii, wierzeń i kultów. Na przykład do Buddyzmu, Chrześcijaństwa, Mazdaizmu i Zaratusztrianizmu (więcej nie zauważyłem). Polecam zagłębić się w temat, bardzo ciekawy.

 12. Licząc na łaskę, a nie na chłostę, słuchając Hłaskę,
  Nic nie jest proste, chcą mieć Ayahuascę
  Aby zrobić postęp i uzyskać dostęp do źródeł,
  Skąpany blaskiem, zakładam maskę, gdy mówię.

  Moja ulubiona część tej piosenki,głęboki przekaz.

 13. Ayahuasca czyta się "Ajołaska", "h" jest nieme… warto wiedzieć jak się "dzikie słowa" wypowiada zanim się spróbuje nimi przyszpanować w kawałku, bo to nielicho psuje efekt.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker